Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. dubna 2023 Hugo

Kdy je nejhůř? Když zločinecké bandy proniknou do sfér života

26. 02. 2023 12:07:29
...a nastolí vládu jedné strany. A je jedno, jestli to udělají fašisti, komunisti nebo zbohatlíci. Hrůza, jakou způsobí jejich lež a neomalenost vede až

...ke zničení celé planety...

Tak mě to učila moje prababička. Byla už nesmírně stará a všichni k ní přistupovali s upřímnou úctou. Že je vědma a vidí věci, které se staly i stanou, věděli všichni z naší vesnice. A nejenom ti. Přijížděli za ní pro radu i lidé z míst vzdálených stovky kilometrů.

„Pojď sem ke mně, děvenko“, řekla mi jednou, „vezmi mě za ruku, já ti něco ukážu.“

Co se dělo pak, jsem si do té chvíle vůbec neuměla představit. Navštívily jsme, jak babička říkala: jednu z nižších planet. Ale prý si klidně můžu představit, že se tohle všechno odehrávalo i na Zemi – někdy v průběhu dávných let, když lidé dopustili, aby se zločinecké bandy dostaly k moci.

́Blížily jsme se... ́ k úplně rudému místu, kde všechno bylo bez známky života. Nikde nic nerostlo, nic nekvetlo, všude kam oko dohlédlo jen holé skály a písek, všechno to bylo divně rudé. I nebe bylo zbarvené do ruda. A údolím se táhl zástup lidí. Otrhaných, zubožených, k smrti vysílených. Kdo už nemohl stát na nohou a posouvat se dopředu, padl do boku a bez pomoci umíral. Ostatní na to vůbec nereagovali, nikdo nikomu nepomáhal, každý hleděl jen před sebe a snažil se zvládnout další krok. Nevěděla jsem, co se to tam děje. Až jsem vpředu uviděla studánku a do ní přitékající pramínek vody. Byl to poslední zdroj vody. Lidé si tak zničili planetu, že neměli už vůbec nic.

A tito lidé? Byli to ještě vůbec lidé? Rezignovali, ztratili naději.

Nevydržela jsem jen trpně přihlížet a zakřičela jsem, co jsem měla sil: „Nikdy není konec, i když to tak třeba i vypadá! Je třeba věřit, že může nastat zlepšení!“ Nikdo mě nevnímal. Sil měli právě tak na to dojít ke studánce, napít se a odbelhat se na konec zástupu a snažit se vydržet, aby se mohli, až na ně přijde řada, napít znovu... Ale já jsem se nedala. Volala jsem znovu, ze všech sil: o víře, o naději... neustoupila jsem ani o píď.

Moje víra se jako sluneční paprsky šířila do prostoru kolem. Pár lidí ji zaznamenalo a alespoň ke mně zdvihli oči. Pak se ze zástupu ozval tichý hlas: „Ona má pravdu.“ Atmosféra doznala změny - lidem začaly téct slzy, několik jich zdvihlo hlavu, jiní kývli na souhlas. Někdo řekl, a snažil se to říci nahlas: „Já věřím, že zlepšení je možné...“ Naděje se hlásila o slovo. Zatím jen nesměle, v kalu smrtelné agónie byla malinkou kapičkou živé vody, ale byla s lidmi přítomná. A jako oživující pramen se šířila dál.

Lidé se zastavovali, zdvihli paže k nebi... a volali své prosby i slova naděje. A věci se daly do pohybu: rudá oblaka jakoby ztrácela svou nepřirozenou barvu, a v co už měsíce nedoufali, to se teď stalo: začalo pršet! A nespadlo jen pár kapiček, na vyprahlou zemi se valily proudy vody. Voda zalívala na troud vyschlé louky, plnila koryta řek. Co vypadalo jako nadobro ztracené – rostliny, živočichové, to vše se probouzelo k životu. Přišla záchrana...

Prababička mě silněji vzala za ruku, aby mě přivedla zpět do reality a jen dodala: „Vidíš, děvenko, jakou sílu má lidská víra. A bohužel jsi poznala i hrůzu, jakou způsobí pýcha, lež a neomalenost... že lidi dovede ke zničení celé planety. K takovým koncům lidstvo dojde, když jsou slušní lidé málo pracovití v duchovní oblasti, když málo hlídají prosazování lásky a pravdy a umožní zločineckým bandám převzít moc. Ona totiž slušnost sama o sobě nestačí, musí být projevena i odvaha postavit se lžím a všemu, co prosazení dobra brání, nikdy zlu neustoupit, nespokojit se s žádnou polovičatostí...“

(toto je ukázka z mé další knihy – z chystaného románu)

Autor: Bohumila Truhlářová | neděle 26.2.2023 12:07 | karma článku: 15.65 | přečteno: 552x

Další články blogera

Bohumila Truhlářová

Přesně takhle se choval Hitler, když chtěl dostat svět do války, řekla mi prababička

„Putin v pytli na mrtvoly, modrožluté vlaječky kam se podíváš, hodinové telefonické rozhovory Macrona s Putinem, přátelská jednání Merklové s Putinem... děvenko, to všechno smrdělo už na dálku.

28.2.2023 v 9:08 | Karma článku: 5.17 | Přečteno: 110 | Diskuse

Bohumila Truhlářová

Zákulisní hry šmejdů

Kam oko dohlédne, nikdy jsme nevedli útočnou válku proti jiné zemi. Kdo si dovoluje podsouvat českému lidu, že jeho povinnost je útočit na jiné!?!! Ústavně zakotvená povinnost je bránit naši zemi, pokud jsme napadení nepřítelem!

28.2.2023 v 7:38 | Karma článku: 12.02 | Přečteno: 196 | Diskuse

Bohumila Truhlářová

A pak najednou ze dne na den jako by se nic nestalo

Do objektu vstoupili vojáci, mladí, zdraví, při pohledu na tu hrůzu kolem se odvraceli a zvraceli. Paní, která přežila

14.2.2023 v 9:20 | Karma článku: 23.90 | Přečteno: 839 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Řeháček

Vítané rozšíření politiky genderové identity

Doposud se česká společnost v podpoře genderové identity ztrácela kdesi na chvostu Evropské Unie - stále uvězněna v binárním modelu předchozích století. Razantní počin Fialova kabinetu nás ale staví do pozice progresívního lídra.

1.4.2023 v 9:09 | Karma článku: 11.13 | Přečteno: 94 | Diskuse

Lumír Vitha

Opožděná odpověď paní Lhotské aneb Kudy, EU?

Dnes ráno jsem narazil na článek paní Lhotské, ve kterém představuje svou vizi budoucnosti EU jako společenství národních států propojených ekonomickou spoluprací na společných pravidlech, ale politicky zcela autonomních.

31.3.2023 v 19:12 | Karma článku: 11.27 | Přečteno: 306 | Diskuse

Karel Trčálek

Svobodu pro zlatého olympionika Davida Svobodu!

Tak jako byla komunistickému režimu nepohodlná Věra Čáslavská, tak je nynějšímu totalitnímu režimu nepohodlný zlatý olympionik D. Svoboda a to jen proto, že nahlas řekl, že Rusové nepatří do černých pytlů, ale na olympiádu!

31.3.2023 v 17:20 | Karma článku: 16.06 | Přečteno: 227 | Diskuse

Jitka Vidláková

Týrání zvířat a nelidskost úřadů.

Tento smutný příběh je důkazem toho, že v České republice nemají hospodářská zvířata patřičnou ochranu a pokud se dostanou do rukou špatného a nebo nemocného člověka, tak mají smůlu.

31.3.2023 v 15:18 | Karma článku: 13.95 | Přečteno: 196 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Jak mě zase rozhodil posun času

Dvakrát ročně nastává střídání letního a zimního času. Pokaždé mě to z normálního života vykolejí na týden až měsíc. Únava, poruchy spánku, nesoustředěnost, roztěkanost... zkrátka nefunguji. Naděje na zrušení zákona je v nedohlednu.

31.3.2023 v 14:26 | Karma článku: 16.44 | Přečteno: 437 | Diskuse
Počet článků 286 Celková karma 23.02 Průměrná čtenost 1076

V každé době je o koho se opřít, vždycky tu byl někdo, kdo ostatním svítil (Komenský, Masaryk, Havel).Teď jen zbývá zamyslet se nad tím, zda taky něco pořádného zůstane po nás.

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...